Kampaň Věda & komunikace


Komunikace je důležitou součástí vědy a výzkumu. Doba, kdy se výsledky inovací a výzkumů prezentovali na poutích jako atrakce už je sice dávno pryč, ale význam komunikace pro rozvoj vědy je o to větší, oč sofistikovanější možnosti pro transfer sdělení se nám v současnosti otevírají.

Právě proto jsme na podzim pro vědce, akademické pracovníky, studenty a zaměstnance inovačních firem připravili jedinečnou novinku v nabídce vzdělávání –

vzdělávací kampaň Věda & komunikace.

Kampaň Věda & komunikace se zaměřuje na nejrůznější formy a aspekty komunikace, a tak asi nikoho nepřekvapí, že kromě již téměř klasických, ale stále potřebných, témat jako je komunikace v týmech či prezentační dovednosti a jejich rozvoj, se naše kurzy zaměří na problematiku tvorby webu, efektivního využití sociálních sítí v komunikaci vědy a výzkumu nebo třeba vizuální prezentaci prostřednictvím fotografií či vědeckých kreseb.

Věda & komunikace bude zahájena prvním z řady seminářů Jak komunikovat vědu 4. října v Liberci a vyvrcholí týdnem rozvoje komunikačních dovedností ve vědě s britským novinářem Mycem Riggulsfordem v týdnu od 21. do 25. listopadu 2011.

Průběžně aktualizovanou nabídku kurzů podzimní vzdělávací kampaně Věda & komunikace naleznete zde. Každý, komu není lhostejné, jak prezentuje výsledky své vědecké práce, si v naší nabídce kurzů zcela jistě najde to správné téma.

Vzdělávací kampaň Věda & komunikace je společnou akcí vzdělávací platformy Projekty OP VK, která je neformálním sdružením řešitelů projektu MUNRO, PROFIN, TE-ERA a PROMOTE.