Umění argumentace ve vědě a výzkumu


Kdy: 2. prosince 2015, od 10:00 do 16:00 hodin

Kde: Liberec, Voroněžská 13, zasedací místnost děkanátu Ekonomické fakulty TUL

Lektor: Mgr. Martin Maruniak

Přesvědčivě prezentovat svůj výzkum a jeho výsledky různým cílovým skupinám je umění, kterému se lze naučit a které lze trénovat. Proto jsme pro zájemce z řad vědecko-výzkumných pracovníků a doktorandů připravili praktický seminář zaměřený na umění komunikace ve vědě a především přesvědčivé argumentace.

Jako vědci se s uměním argumentace setkáváme neustále. Od obhajoby věděcké práce, přes prezentaci vědeckých poznatků prostřednictvím odborných článků, až po dnes tolik diskutovanou přípravu projektových návrhů. Umění argumentace ve vědě je dnes o to důležitější, protože na něm, díky projektové podpoře, často závisí finanční zajištění další práce výzkumného týmu.

Seminář povede zkušený lektor Martin Maruniak, který se, kromě vlastní praxe novináře a komunikačního konzultanta, podílel na realizaci specializovaných komunikačních školení pro řadu renomovaných českých univerzit a ústavů Akademie věd.

Registrace

Registrovat se můžete zde nejdéle do 30. listopadu 2015. Účast na akci je bezplatná. Na akci není zajištěno občerstvení.

Pozvánka je ke stažení zde.